Апеляційний суд арештував скандальне будівництво на Слов'янській набережній в Ужгороді

 
Йдеться про будівництво житлового комплексу із багатоповерхівок «Uzh Towers» на Слов'янській набережній в Ужгороді, поруч з Боздоським парком, на території колишнього промислового підприємства "Гроклін Карпати".
Про це йдеться в ухвалі Закарпатського апеляційного суду від 16 грудня 2021 року, оприлюдненої 4 січня.
Так, колегія Закарпатського апеляційного суду під головуванням Івана Феєра задовольнила клопотання слідчого відділу СУ ГУ НП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції Назарова А.О. та вирішила накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 2110100000:24:001:0592, площею 0,5179 га  з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринковоїі нфраструктури, яка перебуваєу власності Леппік С. А. , що розташована за адресою Слов'янська набережна, 31 , із  забороною розпорядження, користування та відчуження цієї земельної ділянки.
Цікавий факт став відомий під час розгляду даного клопотання про арешт. А саме, суддя апеляційного суду Євген Животов заявляв собі самовідвід через те, що перебуває у товариських відносинах з власником арештованої землі Станіславом Леппіком. Така заява судді була задоволена і він, як головуючий у справі, був замінений на Івана Феєра.
Саме ж кримінальне провадження №42021070000000174 відкрито прокуратурою 18 травня 2021 року по факту "дерибану" землі колишнього промислового підприємства "Гроклін Карпати", всупереч генплану та будівництво на ній житлових будівель з порушенням детального плану, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Як слідує із рапорта, що надійшов до Закарпатської обласної прокуратури 18.05.2021 року від старшого оперуповноваженого ВКБОЗ УСБУ в Закарпатській області, посадові особи Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради за отримання неправомірної винагороди, в порушення встановленої Генеральним планом зональної території міста Ужгорода, в межах вул. Воз`єднання, Миколи Бобяка, Володимирської, Михайла Драгоманова, видали та погодили містобудівні умови будівництва багатоквартирного житлового будинку із вбудованими приміщеннями комерційного призначення висотою 40 метрів забудови від найнижчої планувальної відмітки землі до верхньої конструктивної відмітки даху будівлі та 53% забудови території земельної ділянки за кадастровим номером 2110100000:24:001:0592.
Цікавий також факт, що відповідно до інформації з джерел в правоохоронних органах, за вищезгаданим рапортом закарпатського співробітника СБУ, жодного посадовця не було затримано на хабарі, про який власне і йдеться в даному рапорті.
Як слідує з ухвали суду, Генеральним планом міста Ужгорода, який затверджено 04.06.2004 ХІХ сесією ІV скликання рішенням №313, що діяв на момент вчинення кримінального правопорушення, встановлено на територію земельної ділянки за кадастровим номером 2110100000:24:001:0592, зону підприємства 5-го класу шкідливості (ТОВ «ГРОКЛІН-КАРПАТИ»), що передбачає санітарно-захисну зону, яка відокремлює промислове підприємство від житлової забудови до 50 метрів. Водночас, будівництво здійснюється впритул до вищевказаного підприємства, без дотримання санітарно-захисної зони, що було проігноровано працівниками Ужгородської міської ради.
Окрім того зазначено, що посадові особи Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради 30 грудня 2020 року незаконно санкціонували будівництво на 12-ть поверхів. Оскільки, відповідно до раніше затвердженого детальному плану, на даній території висота забудови не може перевищувати 9-ти поверхів.
Як зазначає слідство, видачі містобудівних умов передувало незаконне відчуження земельної ділянки за кадастровим номером 2110100000:24:001:0592, площею 0,5179 га, що може свідчити про наявність попередньої змови між службовими особами Ужгородської міської ради, забудовником (TSM Group) та колишнім виконавчим директором ТОВ «ГРОКЛІН-КАРПАТИ» громадянином Польщі. Останній користуючись службовим становищем фактично продав земельну ділянку сам собі, а згодом через дружину продав її теперішньому власнику Станіславу Леппіку.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, тогоріч Ужгородська міська рада, враховуючи зазначені порушення містобудівної документації, скасувала дозвільні документи щодо будівництва на Слов'янській набережній, видані своїм же управлінням архітектури.
Бенефіціарами цього скандального будівництва є Станіслав Леппік, Тігран Геворкян, Михайло Росоха. Дані забудовники також відомі громадськості незаконним будівництвом "кольорової" багатоповерхівки по вул. Боб'яка, 13 "в", що поруч гіпермаркету "Епіцентр", на частині колишньої території заводу "Модуль М". Щодо законності відведення землі, а відтак і будівництва, з 2016 року ужгородськими правоохоронцями здійснюється досудове розслідування.
Апеляційний суд арештував скандальне будівництво на Слов'янській набережній в Ужгороді
Апеляційний суд арештував скандальне будівництво на Слов'янській набережній в Ужгороді Апеляційний суд арештував скандальне будівництво на Слов'янській набережній в Ужгороді Reviewed by новини on січня 12, 2022 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.