Маракуя, ківі, інжир, актинідія: садівник-любитель із Тячівщини приручив на своєму обійсті екзотичні культури

 

Володимир Закройський із села Руське Поле на Тячівщині розповідає: захоплюватися екзотичним садівництвом почав кілька років тому. Ця справа стала улюбленою для пенсіонера. Зараз на його обійсті достигають ківі, маракуя та актинідія.


Вже на початку жовтня руськополівець збиратиме на диво щедрий врожай ківі. Зараз соковиті плоди рясно вкривають пагони ліани. Господар розповідає: щоб одомашнити дикі саджанці, пішло немало часу і зусиль. Зате зараз пожинає результат наполегливої праці. У плодах ківі – ціла скарбниця різноманітних вітамінів та корисних мікроелементів. Господар каже: з них можна виготовляти джеми, варення і навіть вино.


Цього року пан Володимир вперше висадив на городі тропічну маракую. Цвісти вона починає з травня, а солодкі плоди можна буде скуштувати не раніше жовтня.


Прижилася у Руському Полі й актинідія – близька родичка ківі. Плоди цієї рослини відрізняються меншими розмірами та забарвленням. Ягоди багаті на вітаміни, а на смак – солодкі з легкою кислинкою і тонким ароматом.


Володимир Закройський переконує: вирощувати тропічні рослини у закарпатському кліматі нескладно, і залюбки ділиться своїм досвідом у цій захоплюючій справі з усіма охочими.

Маракуя, ківі, інжир, актинідія: садівник-любитель із Тячівщини приручив на своєму обійсті екзотичні культури Маракуя, ківі, інжир, актинідія: садівник-любитель із Тячівщини приручив на своєму обійсті екзотичні культури Reviewed by Новини on вересня 08, 2021 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.