У музеї української культури у Свиднику пройде День народних традицій зі змаганням у приготуванні вареників
І цього року День народних традицій відбудеться під патронатом голови Пряшівського самоврядного краю, доктора філософії Мілана Маєрського. Співорганізаторами свята будуть місто Свидник та громадське об’єднання Русько-українська ініціатива.
Захід був запроваджений із ініціативи Ради Європи та Європейської Комісії з метою популяризації місцевої культурної спадщини. Проводиться щорічно у вересні приблизно в 50 європейських країнах. Кілька років тому у музеї з багатства та унікальності культури північно-східної Словаччини вибрали для популяризації, окрім іншого, також традиційну улюблену їжу предків – пироги. Навіть сьогодні їх не бракує в пропозиції місцевих готелів, ресторанів і кафе, гтують їх і місцеві господині.
Вареники – «пироги», «пероги» готували з різних видів борошна. Особливе місце належало «тартарчаним» вареникам з гречаного борошна, які й досі вважаються найбільш репрезентативною традиційною стравою місцевої кухні. З пшеничного борошна готували святкові та обрядові вареники. Як і щороку, у музеї влашують конкурс із приготування вареників-перогів, нині вже 26-й за ліком. Крім того, буде підготовлено та роздано 7000 перогів від жупана та приматорки.
Про веселу атмосферу подбають: народний ансамбль РУМЕНОК з України, співачка ГАЛИНА, грою на губній гармошці потішить Йозеф Копча, а підсумує святкову програму виступ world music гурту ЧЕНДЕШ.
День народних традицій та Пероги 2021 у свидницькому скансені відбудеться 12 вересня 2021 року від 9.00 до 18.00 год.
У рамках свята на відвідувачів чекають: презентація зразків ремісничого виробництва, фольклорне пасмо, виставка Земля годувальниця, продаж продуктів бджільництва, дитячий майданчик, їзда на коні, частування у фурманській корчмі, різноманітна музична програма, лотерея.
![У музеї української культури у Свиднику пройде День народних традицій зі змаганням у приготуванні вареників](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsNlp9TfKLSrpAB9XWiQN4bKceAPQW6R0iJgB61xdFRFesettC67I1lCEvcAait1kuuWrN6CGgGl9Y8Tn0MZsIr71qX1dM-qAuxY85S-Nr15hsDbRNDei2yjQLLjXzfmFS4kD6yclIdcI/s72-w453-c-h640/image.png)
Немає коментарів: