У музеї української культури у Свиднику пройде День народних традицій зі змаганням у приготуванні вареників

 

І цього року День народних традицій відбудеться під патронатом голови Пряшівського самоврядного краю, доктора філософії Мілана Маєрського. Співорганізаторами свята будуть місто Свидник та громадське об’єднання Русько-українська ініціатива.


Захід був запроваджений із ініціативи Ради Європи та Європейської Комісії з метою популяризації місцевої культурної спадщини. Проводиться щорічно у вересні приблизно в 50 європейських країнах. Кілька років тому у музеї з багатства та унікальності культури північно-східної Словаччини вибрали для популяризації, окрім іншого, також традиційну улюблену їжу предків – пироги. Навіть сьогодні їх не бракує в пропозиції місцевих готелів, ресторанів і кафе, гтують їх і місцеві господині.


Вареники – «пироги», «пероги» готували з різних видів борошна. Особливе місце належало «тартарчаним» вареникам з гречаного борошна, які й досі вважаються найбільш репрезентативною традиційною стравою місцевої кухні. З пшеничного борошна готували святкові та обрядові вареники. Як і щороку, у музеї влашують конкурс із приготування вареників-перогів, нині вже 26-й за ліком. Крім того, буде підготовлено та роздано 7000 перогів від жупана та приматорки.


Про веселу атмосферу подбають: народний ансамбль РУМЕНОК з України, співачка ГАЛИНА, грою на губній гармошці потішить Йозеф Копча, а підсумує святкову програму виступ world music гурту ЧЕНДЕШ.


День народних традицій та Пероги 2021 у свидницькому скансені відбудеться 12 вересня 2021 року від 9.00 до 18.00 год.


У рамках свята на відвідувачів чекають: презентація зразків ремісничого виробництва, фольклорне пасмо, виставка Земля годувальниця, продаж продуктів бджільництва, дитячий майданчик, їзда на коні, частування у фурманській корчмі, різноманітна музична програма, лотерея.


У музеї української культури у Свиднику пройде День народних традицій зі змаганням у приготуванні вареників У музеї української культури у Свиднику пройде День народних традицій зі змаганням у приготуванні вареників Reviewed by Новини on вересня 01, 2021 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.